Taxe școlare

Taxe școlare valabile pentru anul școlar 2020-2021

• Taxa de înscriere și înmatriculare: 100 lei nerambursabili.
  • Taxa de școlarizare aprobată pentru anul școlar 2020-2021 este accesibilă, competitivă, raportul calitate-preț fiind excelent; este în valoare de 2300 lei și nu se modifică pe parcursul anului școlar.
  • Puteți opta pentru plata integrală în valoare de 2200 lei achitați la semnarea contractului, sau pentru plata în 4 sau 6 rate.

Taxele școlare se plătesc în contul bancar deschis la Banca Transilvania Sibiu, sau la secretariatul Școlii Henderson.

IMPORTANT!

1. Când faceți plata prin transfer bancar (la Banca Transilvania) menționați întâi CNP-ul (elevei/elevului), numele, prenumele și ce reprezintă suma transferată (taxă de înscriere, rata … sau taxă școlară integral).
  2. Dovada achitării taxelor va fi depusă în copie xerox la secretariat până în data de 17 a lunii pentru care se face plata.

Vă așteptăm cu drag și vă mulțumim pentru încrederea acordată!